1850BL15B100E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
RF Balun 1.7GHz ~ 2GHz 50 / 50 Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
RF/IF and RFID
Family
RF/IF and RFID Balun
Datasheets
1850BL15B100
Design Resources
IoT Product Selector
Category
RF/IF and RFID
Family
Balun
Frequency Range
1.7GHz ~ 2GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50 Ohm
Insertion Loss (Max)
1.0dB
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Discontinued
Phase Difference
180° ±10
Return Loss (Min)
9.5dB
Series
Related Product
1850BL15B100E
BALUN GSM/DCS/PCS/CDMA 1850MHZ