ABT-8-50-1-T
Manufacturer
Abracon Corporation
Description
RF Balun 45MHz ~ 870MHz 50 / 50 Ohm Module
Category
RF/IF and RFID
Family
RF/IF and RFID Balun
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ABT-8 Series Datasheet
Design Resources
IoT Product Selector
Category
RF/IF and RFID
Family
Balun
Frequency Range
45MHz ~ 870MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50 Ohm