CA064X223K1RACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
0.022µF Isolated Capacitor 4 Array 100V X7R 0612 (1632 Metric) 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Category
Capacitors
Family
Capacitor Arrays
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
X7R Dielectric Cap Array 10-200 V
Online Catalog
MLCC Arrays
Capacitance
0.022µF
Category
Capacitors
Circuit Type
Isolated
Dielectric Material
Ceramic
Family
Capacitor Networks, Arrays
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Manufacturer
Kemet
Mounting Type
Surface Mount
Number of Capacitors
4
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Series
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient
X7R
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100V
Related Product
CA064X223K1RACAUTO
CAP ARRAY 0.022UF 100V X7R 0612
CA064X223K1RACAUTO