GRJ55DR73A104KWJ1L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER 0.1UF 1KV 10% X7R 2220
Category
Capacitors
Family
Ceramic Capacitors
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Applications
Boardflex Sensitive
Capacitance
0.1µF
Features
Soft Termination
Height - Seated (Max)
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Ratings
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient
X7R
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Related Product
GRJ55DR73A104KWJ1L
0.10µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
GRJ55DR73A104KWJ1L
CAP CER 0.1UF 1KV 10% X7R 2220