9C06031A11R5FKHFT
Description
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603
Surface Mount Chip Resistor
Datasheets
Product Selection Guide
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Height
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
11.5
Series
RC
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
9C06031A11R5FKHFT
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603
9C06031A11R5FKHFT
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603