9C06031A5R60JGHFT
Description
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/10W 0603
Height
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
5.6
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
9C06031A5R60JGHFT
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/10W 0603
9C06031A5R60JGHFT
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/10W 0603