9C06031A8061FKHFT
Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/10W 0603
Height
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Digi-Reel®
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
8.06k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
9C06031A8061FKHFT
9C06031A8061FKHFT