9C12063A1824FKHFT
Manufacturer
Yageo
Description
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/4W 1206
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thick Film
Features
Height
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
1.82M
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Supplier Device Package
1206
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
9C12063A1824FKHFT
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/4W 1206
9C12063A1824FKHFT
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/4W 1206