9C12063A2800FKHFT
Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206
Surface Mount Chip Resistor
Datasheets
Product Selection Guide
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Height
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Cut Tape (CT)
Part Status
Obsolete
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
280
Series
RC
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
9C12063A2800FKHFT
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206
9C12063A2800FKHFT
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206