9C12063A28R7FKHFT
Description
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206
Height
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
28.7
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
9C12063A28R7FKHFT
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206
9C12063A28R7FKHFT
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206