9C12063A9761FKHFT
Description
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/4W 1206
Height
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
9.76k
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
9C12063A9761FKHFT
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/4W 1206
9C12063A9761FKHFT
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/4W 1206