CR0603-FX-9531ELF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/10W 0603
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Height
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
9.53k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CR0603-FX-9531ELF
CR0603-FX-9531ELF