CR0805-FX-5111ELF
Description
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805
Height
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Resistance (Ohms)
5.11k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CR0805-FX-5111ELF
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805
CR0805-FX-5111ELF
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805