CR0805-JW-823ELF
Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805
Height
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Resistance (Ohms)
82k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
CR0805-JW-823ELF
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805
CR0805-JW-823ELF
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805