CR1206-FX-3302ELF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 1206
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Height
0.030" (0.75mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
33k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package
1206
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CR1206-FX-3302ELF
RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 1206
CR1206-FX-3302ELF
RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 1206