CRCW04022R87FNED
Description
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/16W 0402
Height
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
2.87
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CRCW04022R87FNED
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/16W 0402
CRCW04022R87FNED
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/16W 0402