CRCW06032R94FNEA
Description
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
2.94
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CRCW06032R94FNEA
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603
CRCW06032R94FNEA
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603
CRCW06032R94FNEB
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603