CRCW06039M09FKEA
Manufacturer
Vishay/Dale
Description
RES SMD 9.09M OHM 1% 1/10W 0603
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
10
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
9.09M
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CRCW06039M09FKEA
CRCW06039M09FKEA
CRCW06039M09FKEB