CRCW080580R6FKEA
Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/8W 0805
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
CRCW - Automotive Series
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Resistance (Ohms)
80.6
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CRCW080580R6FKEA
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/8W 0805
CRCW080580R6FKEA
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/8W 0805
CRCW080580R6FKEB
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/8W 0805