CRCW08058R66FNEA
Description
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/8W 0805
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Resistance (Ohms)
8.66
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
CRCW08058R66FNEA
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/8W 0805
CRCW08058R66FNEA
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/8W 0805
CRCW08058R66FNEB
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/8W 0805