ERA-2AEB331X
Manufacturer
Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/16W 0402
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ERA-1A,2A,3A,6A,8A Series Datasheet
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Featured Product
ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Wearables Technology Components
Online Catalog
ERA-2A Series
Video File
Wearable Components Solutions
Category
Resistors
Composition
Thin Film
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.016" (0.40mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
330
Series
ERA-2A
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
ERA-2AEB331X
ERA-2AEB331X