ERJ-12SF1151U
Manufacturer
Description
RES SMD 1.15K OHM 1% 3/4W 2010
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Resistance (Ohms)
1.15k
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
2010
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
ERJ-12SF1151U
RES SMD 1.15K OHM 1% 3/4W 2010
ERJ-12SF1151U
RES SMD 1.15K OHM 1% 3/4W 2010