ERJ-12ZYJ305U
Manufacturer
Description
RES SMD 3M OHM 5% 3/4W 2010
Ext. Price
Datasheets
ERJ-12ZYJ305U View All Specifications
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
ERJ Series
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Height
0.028" (0.70mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Resistance (Ohms)
3M
Series
ERJ
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
-400/ +150ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-12ZYJ305U
RES SMD 3M OHM 5% 3/4W 2010
ERJ-12ZYJ305U
RES SMD 3M OHM 5% 3/4W 2010