ERJ-14BQF1R0U
Manufacturer
Description
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1210
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ERJ-LW, ERJ-6CW, ERJ-6D Series
Online Catalog
ERJ Series
Product Training Modules
Automotive Resistor Products
LED Lighting Components
Category
Resistors
Composition
Thick Film
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height
0.028" (0.70mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Resistance (Ohms)
1
Series
ERJ
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
ERJ-14BQF1R0U
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1210
ERJ-14BQF1R0U
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1210