ERJ-14NF2493U
Manufacturer
Description
RES SMD 249K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheets
ERJ-14NF2493U View All Specifications
Height
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Resistance (Ohms)
249k
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
ERJ-14NF2493U
RES SMD 249K OHM 1% 1/2W 1210
ERJ-14NF2493U
RES SMD 249K OHM 1% 1/2W 1210