ERJ-14YJ220U
Manufacturer
Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1210
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Resistance (Ohms)
22
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
1210
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-14YJ220U
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1210
ERJ-14YJ220U
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1210