ERJ-14YJ241U
Manufacturer
Description
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheets
ERJ-14YJ241U View All Specifications
Height
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Resistance (Ohms)
240
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-14YJ241U
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 1210
ERJ-14YJ241U
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 1210