ERJ-1TRQJR33U
Manufacturer
Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2512
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Datasheets
ERJ-LW, ERJ-6CW, ERJ-6D Series
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
ERJ Series
Product Training Modules
Automotive Resistor Products
LED Lighting Components
Category
Resistors
Composition
Thick Film
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height
0.028" (0.70mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
1W
Resistance (Ohms)
0.33
Series
ERJ
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-1TRQJR33U
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2512
ERJ-1TRQJR33U
RES SMD 0.33 OHM 5% 1W 2512