ERJ-3GEYJ180V
Manufacturer
Description
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603
Ext. Price
1
Datasheets
ERJ-3GEYJ180V View All Specifications
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
ERJ Series
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.022" (0.55mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
18
Series
ERJ
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-3GEYJ180V
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603
ERJ-3GEYJ180V
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603