ERJ-3GEYJ221V
Manufacturer
Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603
Ext. Price
1
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
220
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Popular Parts
CR5-KIT
RESISTR KIT 10-1M 1/10W 12200PCS
CR5A-KIT
RESISTOR KIT 10-1M 1/10W 3050PCS
Related Product
ERJ-3GEYJ221V
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603
ERJ-3GEYJ221V
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603