ERJ-6GEYJ3R9V
Manufacturer
Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/8W 0805
Ext. Price
1
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Resistance (Ohms)
3.9
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
-100/ +600ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-6GEYJ3R9V
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/8W 0805
ERJ-6GEYJ3R9V
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/8W 0805