ERJ-8GEYJ225V
Manufacturer
Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
2.2M
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package
1206
Temperature Coefficient
-400/ +150ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-8GEYJ225V
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206
ERJ-8GEYJ225V
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206