ERJ-8GEYJ270V
Manufacturer
Description
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206
Ext. Price
1
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
27
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package
1206
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Popular Parts
CR1-KIT
RESISTOR KIT 10-1M 1/4W 12200PCS
CR1A-KIT
RESISTOR KIT 10-1M 1/4W 3050PCS
Related Product
ERJ-8GEYJ270V
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206
ERJ-8GEYJ270V
RES SMD 27 OHM 5% 1/4W 1206