ERJ-8GEYJ303V
Manufacturer
Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206
Height
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
30k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Popular Parts
CR2-KIT
RES KIT 11-910K 1/4W 12000PCS
CR2A-KIT
RESISTR KIT 11-910K 1/4W 3000PCS
Related Product
ERJ-8GEYJ303V
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206
ERJ-8GEYJ303V
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 1206