ERJ-8GEYJ515V
Manufacturer
Description
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/4W 1206
Ext. Price
Datasheets
ERJ-8GEYJ515V View All Specifications
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
ERJ Series
RoHS Information
Cert of Compliance
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Height
0.028" (0.70mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
5.1M
Series
ERJ
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
-400/ +150ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-8GEYJ515V
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/4W 1206
ERJ-8GEYJ515V
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/4W 1206