ERJ-B1AJ122U
Manufacturer
Description
RES SMD 1.2K OHM 1W 2010 WIDE
Ext. Price
Datasheets
ERJ-B1AJ122U View All Specifications
EDA / CAD Models
Download from Accelerated Designs
Featured Product
Wearables Technology Components
Product Training Modules
Automotive Resistor Products
LED Lighting Components
Video File
Wearable Components Solutions
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height
0.030" (0.75mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
1W
Resistance (Ohms)
1.2k
Series
ERJ
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%