ERJ-B2AJ394V
Manufacturer
Description
RES SMD 390K OHM 3/4W 1206 WIDE
Ext. Price
Datasheets
ERJ-B2AJ394V View All Specifications
Featured Product
Wearables Technology Components
Video File
Wearable Components Solutions
Family
Chip Resistor - Surface Mount
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height
0.031" (0.80mm)
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Resistance (Ohms)
390k
Series
ERJ
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%