ERJ-XGEJ681Y
Manufacturer
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/32W 01005
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thick Film
Features
Height
0.006" (0.15mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Resistance (Ohms)
680
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Supplier Device Package
01005
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-XGEJ681Y
RES SMD 680 OHM 5% 1/32W 01005
ERJ-XGEJ681Y
RES SMD 680 OHM 5% 1/32W 01005