ERJ-XGNJ560Y
Manufacturer
Description
RES SMD 56 OHM 5% 1/32W 01005
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
1
Height
0.006" (0.15mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Resistance (Ohms)
56
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
ERJ-XGNJ560Y
RES SMD 56 OHM 5% 1/32W 01005
ERJ-XGNJ560Y
RES SMD 56 OHM 5% 1/32W 01005