LTR50UZPJ821
Description
RES SMD 820 OHM 1W 2010 WIDE
LTR Series Resistor
Online Catalog
LTR50 Series
Height
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
1W
Resistance (Ohms)
820
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
LTR50UZPJ821
RES SMD 820 OHM 5% 1W 2010
LTR50UZPJ821
RES SMD 820 OHM 5% 1W 2010