MCR50JZHFLR270
Description
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/2W 2010
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Height
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Resistance (Ohms)
0.27
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Supplier Device Package
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
MCR50JZHFLR270
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/2W 2010
MCR50JZHFLR270
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/2W 2010