RC0201FR-07976RL
Description
RES SMD 976 OHM 1% 1/20W 0201
Height
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms)
976
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±1%
Related Product
RC0201FR-07976RL
RES SMD 976 OHM 1% 1/20W 0201
RC0201FR-07976RL
RES SMD 976 OHM 1% 1/20W 0201