RC0201JR-076M2L
Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/20W 0201
Height
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms)
6.2M
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Tolerance
±5%
Related Product
RC0201JR-076M2L
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/20W 0201
RC0201JR-076M2L
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/20W 0201