RG1608P-8062-B-T5
Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/10W
Ext. Price
1
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
80.6k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RG1608P-8062-B-T5
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
RG1608P-8062-B-T5
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/10W