RG1608P-8451-B-T5
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/10W
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Height
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
8.45k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RG1608P-8451-B-T5
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603
RG1608P-8451-B-T5
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/10W