RGH1608-2C-P-303-B
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/6W 0603
Category
Resistors
Family
Surface Mount Chip Resistor
Composition
Thin Film
Features
Height
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations
2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Power (Watts)
0.167W, 1/6W
Resistance (Ohms)
30k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RGH1608-2C-P-303-B
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/6W 0603
RGH1608-2C-P-303-B
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/6W 0603