RGH2012-2E-P-163-B
Description
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 0805
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Resistance (Ohms)
16k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Related Product
RGH2012-2E-P-163-B
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 0805
RGH2012-2E-P-163-B
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 0805