RNCS0805BKE8K25
Description
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/10W
Ext. Price
1
Features
Anti-Corrosive, Moisture Resistant
Height
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms)
8.25k
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Popular Parts
KIT-RNCS0805BKE
RESISTR KIT 10-499K 1/10W 940PCS
Related Product
RNCS0805BKE8K25
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0805
RNCS0805BKE8K25
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/10W