RR0816P-2491-D-39H
Description
RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount Chip Resistor
Price & Packaging & Delivery
Quantity
Unit Price
Ext. Price
Download from Accelerated Designs
Online Catalog
RR Series
Product Training Modules
Intro to Thin Film Chip Resistors
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
2.49k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.5%
Related Product
RR0816P-2491-D-39H
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/16W
RR0816P-2491-D-39H
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/16W