RR0816P-332-B-T5
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0816
Height
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Resistance (Ohms)
3.3k
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package
0816
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Popular Parts
Q1973039
RES KIT 1.05K-3.9K 1/16W 500PCS
Related Product
RR0816P-332-B-T5
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0603